Çankaya’daki Dershaneler

Çankaya’daki Dershaneler

Ankara Çankaya Bölgesi özel öğretim kursları,  çeşitli sınavlara hazırlık kursları ve dershaneler açısından zengin bir semtimizdir. Hemen hemen her tür sınava hazırlayıcı amaçla uygulama yapan kurslar mevcuttur. Öğrenciler herhangi bir ortaöğretim kurumunu bitirdikten  sonra, ne kadar donanımlı bitirmiş olurlarsa olsunlar, kendilerini bir üst derece öğretim kurumuna hazırlayan kurs, dershane arayışına girerler.  Dershaneler, öğrencilerin öğrenim yaşamlarına bir üst derecedeki öğrenim kurumunda devam etmeleri ya da başarıyı elde edip hayallerine ulaşmaları için destek ve yardımcı olurlar. Dershaneleri okullardan ayıran en büyük özellik, bilgi desteğinin yanı sıra sınava hazırlık odaklı çalışmalarıdır. Okullardaki eğitim tabi ki yadsınamaz. Ancak, okul eğitimi öğrenciyi bilgilendirmeye ve geliştirmeye yönelik bir eğitim olduğu için, sınavlara hazırlık yönü biraz zayıf kalmaktadır. Dershaneler burada devreye girerek bu eksikliği tamamlamaya çalışırlar.
Çankaya’daki dershaneler arasında bulunan Ankara Testfen Öğretim Kurumu da alanında uzman ve tecrübeli kadrosu ile öğrenciler için hazırladıkları eğitim programlarıyla sınav sürecinde öğrencilere yardımcı olmaktadır. Doyurucu konu anlatımları, bire bir etütler, her hafta başı tarama sınavları- deneme sınavları, soru çözüm saatleri, özel dersler ve öğrenci kampları gibi bir çok uygulamalarla öğrencilerin eksik bilgisi kalmayacak şekilde çalıştırılıp sınava hazırlanır.Öğrenciler içinsınava hazırlık süreci oldukça zorlu geçen bir süreçtir.Bu nedenle Çankaya’da bulunan dershanelerde öğrencileri sınava hazırlamak dışında, rehberlik hizmeti de verilmektedir.
Çankaya’daki dershaneler  içindeAnkara Testfen Öğretim Kurumu oldukça merkezi konumda, ulaşımı kolay ve kalitesi ile en çok tercih edilen dershaneler arasındadır.  Alanında uzman öğretmenlerimiz ve yetkin yönetim kadromuz ile öğrencileri en iyi şekilde ve eksiksiz sınava hazırlamaktayız. Ayrıca rehberlik hizmetleri ile öğrencilere, bu zorlu sınav sürecinde aşırı stres ve kaygıdan uzak, doğru kararlar verebilen bireyler olmalarını sağlamak için gereken desteği vermekteyiz.

Değerli Yorumlarınızı Bekliyoruz.